м. Київ вул. Будіндустрії,7 , оф.35 (044) 490-40-30 (067) 440- 52-51 (Viber) info@emet.com.ua

Серед запірної арматури особливо виділяється шиберна засувка, яка активно застосовується для регулювання інтенсивності потоку, а також його повного перекриття. Найчастіше засувки шиберного типу використовуються у нафтогазовій промисловості, а також у сферах виробництва целюлози, хімпромі, очищенні стічних вод, виробництві сипких речовин.

Засувка шиберна відрізняється простотою конструкції – ключовим компонентом є ніж із загостреною знизу кромкою, який легко виходить та заходить у корпус. Для забезпечення плавності та легкості ковзання поверхня ножа ретельно полірується. При закритому положенні засувки ніж притискається до прокладки під дією тиску потоку, що забезпечує герметичність закриття. Ця особливість конструкції шиберної засувки дозволяє використовувати її для перекриття потоків речовин порошкоподібної форми та в'язкої консистенції.

Основною перевагою шиберної засувки є відсутність накопичення речовини. Це забезпечується тим, що ніж легко виходить з корпусу і розрізає речовину, що проходить по трубі, при цьому на ніж не налипають частинки.

Велике поширення також мають клинові засувки, з обгумованим клином, які застосовуються для повного відсікання потоку речовини.